Onur&Liva Haute Couture


Şiyar Onur Sevinç, 1990 yılında doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde İktisat okurken kendini moda üzerine geliştirdi. Bu dönemde Barbaros Şansal ve Yıldırım Mayruk’ tan work-shop’lar aldı. Profesyonel kariyerine 2009 yılında Bursa’da çocuk kıyafetleri tasarlayarak başladı ve sektörün ileri gelen firmalarıyla çalıştı. 2011 yılında Uludağ Üniversitesi Moda Tasarımı kulübünde başkanlık ve eğitmenlik  yapmaya başladı. Bununla birlikte koreografisini de üstlendiği İlk defilesi olan Ab-ı Firuze’yi 19 Mayıs 2012 tarihinde Uludağ Üniversitesinin ilk defilesi olarak gerçekleştirdi ve ödül aldı.

Bahriye Liva Dayan 1988 yılında doğdu. Kariyerini moda ve tekstil üzerine yapmak istediği için öncelikle Erciyes Üniversitesi’nde Tekstil Tasarımı bölümünü ikincilikle bitirdi. Bu sırada Moda Tasarımı ve Giyim kursuna gitti ve birincilikle bitirdi. Ardından Uludağ Üniversite’sinde Tekstil Mühendisliği bölümünü okudu. 2011 yılında bilgisayarlı kumaş Tasarımı kursuna gitti. Su an Anadolu Üniversite’sinde iktisat okumaya devam ediyor.  Profesyonel anlamda iş hayatına Bursa’da çocuk Kıyafet tasarlayarak girdi. 2013 yılının Şubat ayında Uludağ Üniversitesi Moda Tasarımı Kulübü’nde Başkan Yardımcılığı yaparak moda ve dikim üzerine eğitmenlik yapmaya başladı. 2013 yılında Modern Genç dergisinde moda üzerine yazarlık yaptı.

2012 yılında İstanbul Fashion Week’te yolları kesişen ikili birlikte çalışmaya U.Ü. Moda Tasarımı Kulübünde başladılar. 2013 yılında Onur&Liva markasını kurdular. Kulüp eşliğinde 2013’te Bursa’da ‘Küçük Kıyamet’i ve 2014’te Barbaros Şansal eşliğinde İstanbul’da ‘Burlesque’ kreasyonunu sergilediler. 25 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’a taşınarak çeşitli firmalara kreasyon hazırladılar.

Kendilerini her alanda geliştirmeyi başaran çift sayesinde marka şu an bünyesinde kostüm ve koreografiden, moda fotoğrafı çekimine, stilize çizimden, dikime kadar modaya dair birçok şeyi barındırmaktadır.

Onur&Liva günümüz modern kadınının doğru çizilmesi, giydirilmesi ve resmedilmesini amaçlar ve bu doğrultuda ilerler.